UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС заявили про перебудову торговельної політики через війну в Україні

Європа має намір більше співпрацювати із США.

Європейський Союз має намір адаптувати свою торговельну політику до геополітичного ландшафту, що швидко змінюється через війну України проти Росії. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції за підсумками засідання міністрів торгівлі країн ЄС.

За словами посадовця, ЄС планує посилити акцент на відносинах з Америкою, але не відкидати при цьому важливість взаємодії з Китаєм. Головним фактором перебудови торговельної політики Союзу Домбровскіс назвав агресію Росії проти України.

Заступник голови ЄК зазначив, що Євросоюз продовжує надавати необхідну підтримку Україні, докладаючи всіх зусиль для подальшої ізоляції Росії. На думку Домбровскіса, ситуація в Україні дала повштовх для того, щоб зосередити увагу на трансатлантичних відносинах.

«Серед іншого, ми розглядатимемо можливість створення більш стійких ланцюжків поставок для напівпровідників. Те саме стосується критичної сировини, де ми вивчаємо так звану концепцію «френд-шорінгу», – зазначив європейський чиновник.

Читайте також: Найбільший світовий сервіс торгівлі коштовностями відмовився від алмазів із РФ

Що стосується торговельних та інвестиційних відносин між ЄС та Китаєм, то Домбровскіс зауважив, що їх слід розглядати на тлі як геополітичних зрушень, так і нових викликів глобального економічного середовища.

«Загалом зрозуміло, що відносини між ЄС та Китаєм стають дедалі складнішими. Але було висловлено також чітку думку про те, що взаємодія з Китаєм має важливе значення», – сказав він.

Домбровскіс заявив, що ЄС буде найрішучішим прихильником реформи СОТ. Його торговельні угоди із зовнішніми партнерами повинні допомогти диверсифікувати джерела постачання та створити можливості для експорту.

Читайте також: З 4 червня буде офіційно припинено дію мит на український експорт до ЄС

Раніше повідомлялося, що ЄС знайшов ще одного постачальника газу в Африці для того, щоб мінімізувати залежність від російських енергоносіїв.