UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄБА натякають, що нове керівництво ГарПока заблокувало виплати Ахметову за "зелену" енергію

Після звільнення ексдиректора ГарПока Петриковця кошти від зелених єврооблігацій були заблоковані, заявляють в ЄБА. Сам Петриковець казав, що, його звільнили, щоб не платити ДТЕК Ахметова.

Кошти від випуску п’ятирічних зелених єврооблігацій на суму 825 мільйонів доларів США, які мали бути спрямовані на розрахунки з виробниками зеленої енергетики, заблоковано. Про це повідомляє Європейська бізнес асоціація.

"Такою очікуваною новиною став випуск п’ятирічних зелених єврооблігацій на суму 825 мільйонів доларів США. 12 листопада 2021 року державне підприємство "Гарантований покупець" здійснило перерахунок 19,3 млрд грн коштів виробникам електричної енергії за зеленим тарифом, які були попередньо перераховані від ПрАТ "НЕК "Укренерго". Проте, пізніше кошти були заблоковані та так і не надійшли в повному обсязі на рахунки компаній зеленої енергетики", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 13 листопада Кабінет міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення звільнити директора ДП "Гарантований Покупець" Костянтина Петриковця. Офіційна причина – "за непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству".

Новопризначеному керівнику підприємства - Вадиму Улиді, у публічній площині міністр енергетики Герман Галущенко поставив завдання якнайшвидше вирішити питання з виплатами виробникам "зеленої" електроенергії в Україні.

Водночас, за даними джерела ZN.UA, причиною звільнення Петриковця стало те, що напередодні керівник "ГарПок" погодив виплату заборгованості держави перед усіма виробниками "зеленої" енергетики включно з ДТЕК Ріната Ахметова, з яким у Банкової наразі дуже напружені стосунки.

Читайте також: У «війні» Ахметова і Банкової постраждав директор «ГарПок»

Найбільшими виробниками «зеленої» електроенергії в Україні є: ДТЕК Ріната Ахметова (з часткою біля 25%), компанія Windcraft Карла Стурена, китайська CNBM (колишня Active Solar Клюєвих), VR Capital Річарда Дейтца, ICU Макара Пасенюка і Костянтина Стеценка, «Вітряні парки України» Максима Єфімова та Едуарда Мкртчана (син співвласника ІСД Олега Мкртчана).

"Мене звільнили за те, що я чесно та сумлінно виконував свою роботу. (…) Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел", - заявив Петриковець.

За словами ексдиректора держпідприємства, "представники уряду" намагалися втрутитися у процес розподілу коштів, щоб не виплачувати їх ДТЕК Ахметова.

Читайте також: У «війні» Ахметова і Банкової постраждав директор «ГарПок»

Олігархи, більшість з яких набули цього статусу ще за часів пізнього Кучми, спокійно пережили всіх його наступників, швидко адаптуючи під себе кожну нову владу в країні. Люди з досвідом і хорошою пам’яттю інакше як з іронічною посмішкою не можуть слухати нинішні заяви про боротьбу з олігархами, що триває і неминуче завершиться перемогою. Хто з олігархів найбільш комфортно почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації, читайте у статті Юлії Самаєвої "Осінь олігархів" на ZN.UA.