UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Держфінмоніторингу відзвітували про результати засідання FATF

Членство Росії у FATF залишається призупиненим.

У Державній службі фінансового моніторингу України підсумували результати Пленарного засідання та засідань відповідних робочих груп FATF, які відбувались у м. Парижі з 19 по 23 червня. Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський зазначив, що збережено в силі рішення про призупинення членства РФ у FATF, що є сигналом, спрямованим на забезпечення міжнародної фінансової безпеки. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Він також додав, що є прогрес щодо позицій з рядом делегацій, які в майбутньому повинні знайти консенсусні рішення.

Натомість президент FATF Радж Кумар заявив, що Росія вже покарана — відсторонена від членства у FATF. Він назвав це «безпрецедентною подією», що сталася вперше за всю 34-річну історію організації.

У Держфінмоніторингу додали, що в ході Пленарного засідання розглянуто ряд питань у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а саме:

FATF після заяв, опублікованих у березні, квітні, червні та жовтні 2022 р., у лютому поточного року знову наголошує, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, вжитих проти РФ з метою захисту міжнародної фінансової системи.

у відомстві нагадали, що відповідно до лютневої заяви FATF, FATF глибоко стурбована повідомленнями про торгівлю зброєю між РФ та країнами щодо яких РБ ООН застосувала санкції і кібератаками, які відбуваються з території РФ.

Окремо FATF продовжує приділяти увагу моніторингу глобальних ризиків відмивання коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення для міжнародної фінансової системи.

Читайте також: FATF не внесла Росію ані до «чорного», ані «сірого» списку

В рамках засідань, Держфінмоніторингом проведено ряд двосторонніх зустрічей з делегаціями країн-членів FATF та іншими учасниками Пленуму на яких налагоджено/поглиблено відповідні робочі контакти та надано аргументовану інформацію, яка пояснює необхідність подальших спільних дій для захисту міжнародної фінансової системи в т.ч. від ризиків, що несе РФ.