UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Данії зареєстрували підводні поштовхи неподалік витоку газу на “Північних потоках”

Сейсмологи не називають причин землетрусів, але раніше у Швеції вже повідомили про реєстрацію двох вибухів.

Сейсмограф на датському острові Борнхольм у понеділок, 26 вересня, зафіксував два підводні поштовхи. Згодом стало відомо про різке падіння тиску й витік газу на російських газопроводах "Північний потік-1" і "Північний  потік-2". Про це пише Reuters із посиланням на німецький центр геологічних досліджень GFZ.

Як зазначається, перший поштовх стався на тлі майже повної тиші в ніч на понеділок, близько другої години ночі. Після нього сейсмограф фіксував безперервне шипіння. О 17-й годині того ж 26 вересня все повторилося.

Раніше у Швеції теж зареєстрували аналогічні явища. Там заявили, що їх причиною стали два потужні підводні вибухи.

Водночас, у GFZ поки не коментують природу зареєстрованих землетрусів і відмовляються говорити, що поштовхи могли відбутися через вибухи на “Північних потоках”.

"Був сплеск, а потім постійний шум. Ми не можемо сказати, чи був це вихід газу", - сказав речник GFZ Йозеф Зенс.

Читайте також: Замість Росії: Німеччина домовилася про постачання газу та дизелю з ОАЕ

Журналісти Радіо Сводоба пояснили, що підводним поштовхам передувала низька сейсмічна активність, яка вважається звичайною для цього району.

Газопровід "Північний потік - 2" із Росії до Німеччини було добудовано восени 2021 року, але так і не запущено. 22 лютого Німеччина зупинила процес його запуску у відповідь на визнання Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", але в газогоні залишився газ. Дві його нитки могли б перекачувати до Європи 55 мільярдів кубометрів газу на рік.

Водночас, газопровід "Північний потік - 1" продовжував роботу і після початку російського збройного вторгнення в Україну 24 лютого, а у вересні був зупинений Росією "на невизначений період" нібито через "технічні неполадки". Його потужність теж сягає 55 млрд кубометрів газу на рік.

Зважаючи на те, що обидва газопроводи не працювали й до витоків, ці інциденти не вплинуть на постачання газу в Європу саме зараз.

Нагадаємо, вранці 27 вересня про витік газу з російського газопроводу "Північний потік-2" в Балтійське море офіційно повідомила Данія. Згодом Швеція заявила про теж саме на "Північному потоці-1".