UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Білому домі розповіли про новий пакет санкцій проти РФ 

США запровадять санкції проти понад 200 фізичних та юридичних осіб.  

У річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну США планують оголосити про нові санкції проти РФ. В Білому домі розповіли про новий пакет обмежень.

Економічні витрати для РФ

Запровадження широких санкцій проти російської економіки: сьогодні, 24 лютого, у координації з партнерами та союзниками по G7, Міністерство фінансів та Державний департамент США запровадять широкі санкції проти ключових секторів, що генерують доходи РФ, з метою подальшої деградації економіки Росії та зменшення її спроможності вести війну проти України.

Це передбачає запровадження санкцій проти понад 200 фізичних та юридичних осіб, включаючи як РФ, так і треті країни у Європі, Азії та на Близькому Сході, які підтримують військові зусилля Росії.

«В рамках цієї заяви ми спільно з союзниками і партнерами націлимося на десяток російських фінансових установ, а також на російських посадовців і маріонеткових органів влади, які незаконно діють в Україні. Ми запровадимо санкції проти додаткових суб'єктів, пов'язаних з російською оборонною та технологічною промисловістю, в тому числі тих, хто відповідає за поповнення російських запасів санкційних товарів або створює умови для ухилення від російських санкцій», - йдеться у заяві.

Санкції також передбачають націленість на майбутні енергетичні можливості Росії таким чином, щоб не вплинути на поточний видобуток та мінімізувати порушення на ринку. Сполучені Штати також розширюють свої санкційні повноваження на російський металургійний і гірничодобувний сектор, щоб мінімізувати збої в роботі ринку.

Обмеження експорту до Росії: сьогодні Міністерство торгівлі США вживатиме низку заходів з експортного контролю, включивши майже 90 російських компаній та компаній з третіх країн, у тому числі з Китаю, до переліку юридичних осіб, які беруть участь в ухиленні від санкцій та діяльності на підтримку російського оборонного сектору.

Ці заходи забороняють компаніям, що потрапили під санкції, купувати товари, такі як напівпровідники, вироблені в США або з використанням певних американських технологій чи програмного забезпечення за кордоном. Міністерство торгівлі також вживатиме заходів разом з партнерами та союзниками по G7 для узгодження кроків щодо промислового обладнання, предметів розкоші та інших товарів, а також запровадить нові обмеження, щоб запобігти потраплянню компонентів, знайдених в іранських безпілотниках, на поле бою в Україні.

Підвищення тарифів на російські товари: сьогодні президент США Джо Байден підпише укази про підвищення тарифів на певні російські товари, що імпортуються до США, продовжуючи попередні зусилля, спрямовані на позбавлення Росії привілеїв у міжнародній торгівлі.  

Ці заходи спрямовані на ключові російські товари, які приносять дохід Кремлю, і водночас зменшують залежність США від Росії. Ці заходи ретельно вивірені, щоб накласти витрати на РФ, одночасно мінімізуючи витрати для американських споживачів.  

Нові заходи передбачають підвищення тарифів на понад сто видів російських металів, мінералів та хімічних продуктів на суму близько 2,8 мільярда доларів для РФ. Це також значно збільшить вартість алюмінію, виплавленого або відлитого в Росії, для входу на американський ринок, щоб протидіяти шкоді для вітчизняної алюмінієвої промисловості, яка потерпає від зростання цін на енергоносії внаслідок російського вторгнення в Україну.

«Ці санкції, експортний контроль і тарифи є частиною наших постійних зусиль, спрямованих на те, щоб накласти на Росію значні додаткові економічні витрати. Ми продовжуватимемо працювати з нашими союзниками і партнерами над використанням усіх доступних нам економічних інструментів, щоб підірвати здатність Росії вести війну і з часом послабити її економіку», - заявив Білий дім.

Забезпечення основних зобов'язань G7: лідери G7 збираються сьогодні, щоб оголосити про новий пакет економічних зобов'язань, покликаних притягнути Росію до відповідальності за її війну проти України. Щоб протистояти спробам РФ обійти заходи G7, лідери підтримають створення Механізму координації виконання зобов'язань, який протягом першого року очолюватимуть Сполучені Штати.

Для того, щоб Росія заплатила за довгострокову реконструкцію України, країни G7 продовжуватимуть блокувати суверенні активи Росії доти, доки не буде досягнуто врегулювання війни, в якому буде визнано порушення Росією суверенітету та цілісності України. Також будуть схвалені нові зобов'язання щодо запровадження заходів економічного тиску на енергетичний, видобувний, фінансовий та оборонно-промисловий сектори РФ.

Читайте також: Західні санкції проти РФ мають більш значний вплив, ніж здається — Atlantic Counсil

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони США оголосило про новий пакет військової допомоги Україні у сфері безпеки на два мільярди доларів у річницю повномасштабного вторгнення РФ.