UA / RU
Підтримати ZN.ua

В банк "Фінанси і Кредит" ввели тимчасову адміністрацію

Фонд гарантування вкладів взяв банк під свій контроль.

В банк "Фінанси та Кредит" ввели тимчасову адміністрацію. Напередодні 17 вересня НБУ визнав банк "Фінанси та Кредит" неплатоспроможним після того, як банк "сім місяців був у проблемному стані".

"Рішення про введення тимчасової адміністрації прийнято напередодні слідом за визнанням банку неплатоспроможним, тимчасова адміністрація приступила до роботи з сьогоднішнього дня", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі Фонду гарантировнаия вкладів (ФГВФО).

Напередодні НБУ повідомив, що вирішив визнати банк неплатоспроможним після того, як акціонер не виконав свої зобов'язання щодо фінансового оздоровлення банку.

"Банк "Фінанси та Кредит" прийняв на себе зобов'язання щодо підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера та за дотримання обов'язкових резервів та інших нормативів. З 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи ... Національний банк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов'язання - ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним і переданий у Фонд (гарантування вкладів фізосіб – ред.)", – заявила 17 вересня глава НБУ Валерія Гонтарева.

Нацбанк повідомив, що 93,2% (234 тис. осіб) всіх вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану ФГВФО суму 200 тис. грн.

Зазначимо, що вперше публічно про те, що "Фінанси і кредит вже не проблемний банк", заявив глава Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін. Це заяву він зробив лише тиждень тому, 10 вересня.

Як пише журналіст Олександр Дубинський, за той термін, коли банк перестав бути "проблемним" – а це рівно місяць, з 17 серпня по вчорашній день, 17 вересня – у держави могли вкрасти не один мільярд гривень. Це стало можливим, так як великі "вкладники банку отримали можливість дробити свої вклади. "Поки на банку стоїть статус "проблемний", такі операції проводити не можна. Статус зняли - дроби скільки хочеш", - пояснює Дубинський на своїй сторінці в Facebook.

НБУ у свою чергу зазначив, що протягом 2015 двічі надавши банку стабілізаційні кредити: на 700 млн грн у лютому і на 750 млн грн в червні під особисту гарантію Костянтина Жеваго та заставу цілісних майнових комплексів. Нацбанк зазначає, що його кредити були використані виключно для виплати по вкладах фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн.

Нацбанк також нагадав, що 2 березня 2015 року був прийнятий закон, яким значно посилено відповідальність акціонерів і менеджменту банку за доведення їх фінустанови до неплатоспроможності.

НБУ нагадує, що відповідно до нового закону про посилення захисту вкладників, особам, пов'язаним з банком, доведеться відповідати власним майном за шкоду, заподіяну з їх вини.

А за доведення банку до неплатоспроможності (якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору) загрожує обмеженням волі на строк від 1 до 5 років або в'язниця на той самий строк з накладенням штрафу.

Читайте також: "Динамо" підпише форварда збірної Парагваю - ЗМІ

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва говорила, що Жеваго втратить свої гроші у разі неповернення банком "Фінанси та кредит" стабкредитів НБУ, оскільки він дав особисті гарантії.

Банк "Фінанси та Кредит" засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.

За даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату були рівні 16,98 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті – 11,61 млрд грн.