Антимонопольний комітет не знайшов підстав для накладення штрафів на держлабораторії за завищені ціни на ПЛР-тести. Про це свідчать результати аналізу цін на ПЛР-тести в Київській, Чернігівській, Житомирській і Черкаській областях, а також в Києві, повідомляє liga.net.
Відзначається, що середня ціна на цю слугу в держлабораторії складає 900 грн, а в приватних лабораторіях коливається від 580 грн до 3400 грн, середня ціна складає 1400 грн. Тому в АМКУ визнали ринок ПЛР-тестування в досліджуваних областях конкурентним.
"Порушень ми не зафіксували. Ніяких антиконкурентних узгоджених дій і цінових змов немає. Також немає зловживання монопольним становищем, за що учасників можна було б притягнути до відповідальності", - зазначив голова управління АМКУ Олексій Хмельницький.
При цьому він зазначив, що в середньому рентабельність послуги з ПЛР-тестування складає до 40%.
"Але в Києві є 3-4 приватних клініки, які проводять ПЛР-тестування з рентабельність в 70%, але граничний рівень рентабельності на ці послуги не встановлено. Тому це не є порушенням, ми за це штрафувати не можемо", - підсумував Хмельницький.
Раніше повідомлялося про те, що МОЗ скорегувало протоколи лікування пацієнтів з COVID-19.
За минулу добу коронавірус в Україні діагностували у 7 342 осіб. За весь час епідемії в країні було виявлено 370 417 випадків зараження коронавірусом, повідомляє Рада нацбезпеки і оборони України.
Відзначається, що за добу 113 хворих померли і 2 990 пацієнтів одужали.
Коли кількість хворих на коронавірус зростає з кожним днем, знущанням видаються навіть слабкі розповіді про те, що кошти на боротьбу з епідемією витрачаються на дороги, тому що по цих дорогах люди поїдуть в лікарні. Детальніше в матеріалі ZN.UA "Чи поїдуть керівники COVID-фонду новими дорогами в тюрму?"