Україна буде наполягати на статусі спостерігача в Митному союзі. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив керівник головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації президента Андрій Гончарук.
За його словами, співпраця України з 3 є дуже важливою, про що свідчить обсяг торгівлі. "Обійти Митний союз ми не можемо, як би ми не хотіли. Це 63 млрд дол. щороку в торгівлі, незважаючи на кризові роки", - пояснив Гончарук.
Він також нагадав, що переговори щодо статусу України в Митному союзі, а також процес переговорів з газових питань - це два паралельні процеси.
"Це два паралельні процеси. Питання енергетичне завжди стоїть... починаючи з 90-х років. Це один процес, а процес набуття відповідного статусу у відносинах з Митним союзом - це інше. Йдуть вони паралельно", - сказав Гончарук.
Окрім того, він пояснив, що Янукович зустрічався саме з президентом РФ Володимиром Путіним, тому що Росія - лідер у Митному союзі. Однак керівник управління АП зазначив, що Янукович зустрічався і з іншими колегами з країн МС.
Вказуючи на функції України, які вона буде виконувати як спостерігач у Митному союзі, Гончарук зазначив: "Спостерігати за тим, що там робиться, за тим, що там обговорюється. Мати вільний доступ до документарно-правової бази і до документів, що мають характер внутрішнього обговорення".
Окрім того, Гончарук додав, що Україна буде мати можливість подавати свої пропозиції щодо тих питань, які її хвилюють і цікавлять, а також мати людину, яка буде представляти країну в МС.
Також він додав, що поки рано говорити про певний пакет угод, які Україна може підписати, приєднавшись до МС, однак зазначив, що всі документи, запропоновані Митним союзом, країна буде ретельно вивчати, у тому числі на сумісність з іншими міжнародними угодами.
Як відомо, Янукович і Путін зустрілися 26 травня. Раніше з'явилася інформація, що під час зустрічі Україна пішла на поступки Росії у переговорах з української ГТС в обмін на отримання статусу спостерігача у Митному союзі. !zn
Читайте також:
Українці віддають перевагу Європейському союзу, а не Митному
Російський посол розповів про короткостроковий ефект Митного союзу