UA / RU
Підтримати ZN.ua

Усе більше українців повертаються додому і на роботу - дослідження 

Найбільше працевлаштованих зараз - у західних та центральних областях.

Українці почали активніше повертатися додому та на робочі місця після перших місяців паніки та масового виїзду за кордон у зв’язку з початком повномасштабної війни, свідчить опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research

Згідно з опитуванням, 59% українців наразі мають роботу. Кількість респондентів, що мають роботу і працюють, значно зросла за попередні 2,5 місяці: з 24% до 36%.

На початку війни 38% опитаних констатували, що мають роботу, але не працюють, тоді як зараз їх число скоротилось до 23%.

Покращується ситуація і серед непрацевлаштованих: їхня кількість за останній місяць зменшилась з 41% до 35%.

Наразі найбільше працевлаштованих - у західних та центральних областях: 70% і 58% відповідно. Повертаються до роботи і жителі столиці. Станом на 23 травня 44% опитаних киян працюють.

«Повернення до роботи є дуже важливим, адже праця дає людям сенс. Ці зміни також є маркером того, що суспільство поступово переходить від очікування швидкої перемоги і відкладання життя на потім до адаптації до реальності», - коментує директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.

Повернутися з-за кордону за першої можливості готові 57% респондентів, а 19% ще не ухвалили рішення.

Водночас досить велика кількість українців - 82% - вірять у те, що Україна здатна відбити наступ Росії.

Читайте також: Який відсоток української економіки не працює через війну – пояснення від уряду

Кожен місяць перебування наших біженців за кордоном посилює ризик того, що додому вони не повернуться. А відновлення України без достатньої кількості робочих рук, навіть за наявності грошей, неможливе. Про те, наскільки загрозливою є нинішня міграційна хвиля, як повернути додому українців, що виїхали, та чи треба нам залучати мігрантів із інших країн, читайте в інтерв'ю журналістки ZN.UA Юлії Самаєвої з експертом у сфері міграційної політики Андрієм Гайдуцьким.