Кабмін планує знизити дефіцит держбюджету до 4,9% до кінця року. Про це у п'ятницю, 29 жовтня, заявив віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко на прес-конференції.«У нас зараз дефіцит бюджету 15%. Це майже банкрутство. Ми до кінця року плануємо довести цю цифру до 4,9%. На наступний рік плануємо мати 3,5%», - заявив Тігіпко.
Для цього уряд, за його словами, розробив дві стратегії: середньострокова, розрахована 5 років і короткострокова (1-1,5 року), яка передбачає 3 напрямки: 1) стабілізацію дефіциту бюджету, 2) реформування банківської системи; 3) поліпшення інвестиційного клімату.
«Ми проводили два стрес-тести для банків, що стимулюють банки для закладення додаткового капіталу. Банківська капіталізація зараз збільшена», - заявив Тігіпко, конкретизувавши, в чому полягає реформування банківської системи.
Зараз у банків, за його словами, мінімальна подвійна ліквідність. З цієї причини можна чекати початку кредитування вже з початку весни наступного року (кеш-кредитів, споживчих, автокредитів).
Як повідомляв 25 жовтня міністр фінансів Федір Ярошенко, реальний дефіцит бюджету України за підсумками 2009 року склав більше 100 мільярдів гривень.
8 липня 2010 Верховна Рада з другої спроби затвердила секвестр державного бюджету на 2010 рік.
Нагадаємо, дефіцит держбюджету на 2010 рік передбачено (з урахуванням прийнятих поправок) на рівні 54,095 млрд грн, у тому числі загального фонду - 30,338 млрд грн. Доходи держбюджету заплановані в розмірі 252,727 млрд грн, у тому числі загального фонду - 210,064 млрд грн, а витрати - 305,641 млрд грн і 240,96 млрд грн відповідно.
Прем'єр-міністр Микола Азаров прогнозує, що за підсумками 2010 року дефіцит державного бюджету складе 3,5% ВВП.
За словами прем'єра, Кабінет Міністрів має намір запропонувати Верховній Раді затвердити державний бюджет на 2011 рік з дефіцитом близько 3,4% ВВП.
Держбюджет України включає загальний фонд, куди направляються податки та збори і з якого фінансуються основні витрати, і спеціальний фонд, кошти якого мають цільове призначення. При цьому дефіцит держбюджету розраховується як різниця сум його доходів і повернутих у бюджет кредитів, а також витрат і виданих з держбюджету кредитів.
Загальна сума доходів держбюджету (без урахування власних надходжень бюджетних установ та відшкодування податку на додану вартість облігаціями) за січень-серпень 2010 року, за оперативними даними, склала 148,162 мільярда гривень, або 58,6% плану на рік.
22 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що уряд України готує ресурси для компенсації можливих тимчасових втрат державного бюджету після набрання чинності Податкового кодексу.За матеріалами РБК-Украина