Кабінет міністрів України виділив кошти на житло для тимчасового проживання родин внутрішньо переміщених осіб, повідомив прем'єр Олексій Гончарук в Telegram-каналі. Окрім того, уряд схвалив механізм соціального захисту осіб, яких позбавили волі у результаті війни в Донбасі. Таке рішення уряд ухвалив 11 грудня.
"Уряд виділив понад 13 млн грн на придбання житла для тимчасового проживання для 33 родин внутрішньо переміщених осіб", - йдеться у повідомленні.
За словами Гончарука, уряд також схвалив єдиний механізм надання допомоги та соцзахисту особам, яких позбавили свободи внаслідок збройної агресії проти України.
"Одразу після повернення вони зможуть отримати всі види необхідної допомоги, зокрема тимчасове житло та одноразову допомогу у 100 тисяч гривень кожному", - додав прем'єр-міністр.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Згодом представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська зазначила, що Тристороння контактна група в Мінську обговорить на засіданні 18 грудня новий обмін утримуваними особами між Україною та Росією. За її словами, у межах "новорічного" обміну на підконтрольну Україні територію можуть повернутися 77 утримуваних бойовиками українців.
Загалом з початку російсько-української війни в Донбасі було звільнено понад 3200 осіб, яких бойовики російсько-окупаційних формувань тримали в заручниках.
Останній масштабний обмін утримуваними особами відбувся 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське". З полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українці в обмін на 233 бойовиків, засуджених і помилуваних в Україні.