Кабінет міністрів України схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік до другого читання на сьогоднішньому засіданні. В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова повідомила про те, що дефіцит бюджету в даному варіанті законопроекту залишається на рівні 2,3% ВВП. За її словами, доопрацьований законопроект враховує зміни надходжень по доходах, зокрема, згідно з прийнятим законопроектом про підвищення рентних та акцизних ставок.
Крім того, документ враховує передбачувані надходження від легалізації автомобілів на іноземних номерах згідно з прийнятими змінами.
"З усіма цими досить відповідальними змінами нам вдалося досягти головного – дефіцит бюджету залишається в межах 2,3% (ВВП)", – сказала Маркарова.
Вона зазначила, що необхідність утримання дефіциту в таких межах пов'язана з виплатами за держборгом – понад 400 млрд гривень, а також необхідністю профінансувати безпеку, оборону, медицину, освіту і проекти розвитку, щоб темп зростання економіки був вище 3%.
Глава Кабміну Володимир Гройсман уточнив, що в 2019 році Україна повинна виплатити у рахунок обслуговування та погашення держборгу 417 млрд гривень.
Своєю чергою міністр оборони України Степан Полторак заявив про те, що фінансування бюджету в оборонному секторі є недостатнім і "не дозволить в повному обсязі закуповувати необхідну техніку". На що Гройсман зазначив, що проект бюджету передбачає фінансування оборонного сектору в 5,3% ВВП, хоча законодавство передбачає нижню межу у 5% ВВП.
Нагадаємо, що 21 вересня Верховна Рада прийняла до розгляду законопроект про державний бюджет (№9000) на 2019 рік. Законопроект Кабміну було зареєстровано на сайті парламенту під №9000 15 вересня.
18 жовтня Рада затвердила постанову "Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік", підготовлений парламентським бюджетним комітетом, що означає прийняття проекту держбюджету у першому читанні.
У проекті бюджету було закладено зростання доходів на 9% - до 1 трлн 8 млрд гривень. Водночас витрати складуть 1 трлн 94 млрд гривень, що на 10% більше, ніж в 2018 році. Мінімальна зарплата з першого січня 2019 року зросте на 12% - з 3723 до 4173 гривень, а соцвитрати пропонують встановити на рівні 301,8 мільярда гривень. При цьому усі розрахунки в проекті бюджету здійснені з використанням прогнозованого курсу на кінець року 29,4 грн/долар.