UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд Німеччини підтримав грантову програму загальним бюджетом 700 тисяч євро на відновлення інтернету в Україні

Українські телеком-компанії можуть отримати до 10 000 євро на відновлення інтернету на деокупованих територіях.

Уряд Німеччини виділив додаткові кошти на підтримку телеком-компаній на деокупованих територіях України в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA/EU4Business, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

«Необхідно підтримати операторів широкосмугового зв’язку, щоб вони залишалися в бізнесі й могли відновити інтернет-з’єднання для громадян, бізнесу та органів влади на деокупованих територіях України. Для цього Німеччина надає гранти», — пояснив директор програми EU4Business, GIZ Хаген Еттнер.

У Мінцифри зазначають, що 70 українських телеком-компаній можуть отримати до 10 000 євро на відновлення інтернету на деокупованих територіях. Це дасть змогу українцям швидше повернутися у звільнені домівки, навчатися, працювати й спілкуватися з близькими онлайн.

«Уже 20 місяців Росія намагається залишити Україну повністю офлайн. Ворог зруйнував чверть усіх інтернет-мереж, а через значні збитки понад 90 провайдерів перебувають на межі банкрутства», — зауважив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Хто може отримати грант:

Телеком-компанії, які працюють у Київській (за винятком міста Київ), Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Луганській областях.

Читайте також: Зв’язок та інтернет: чи готові мобільні оператори до відключень

Грантові кошти можна витратити на:

Щоб подати заявку, потрібно до 30 листопада заповнити форму.

Безповоротна фінансова допомога (гранти) українським операторам телекомунікаційних послуг на деокупованих територіях надається в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA (Resilience/Recovery Accession — Competitiveness — Trade) / EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку ініціювали Європейський Союз та уряд Німеччини. Стратегічний виконавець програми — німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.