З усіх продуктів, які проходять перевірку на якість, найбільша кількість відбракування йде щодо ковбасних виробів. Про це в четвер, 2 грудня, заявила заступник начальника Головного Дніпропетровського обласного управління у справах захисту прав споживачів Ніна Перепелиця.«У 2010 році в Дніпропетровській області було перевірено 15 т ковбасних виробів, при цьому 45% з них було забраковано й знято з реалізації. Було виявлено більше 200 кг - з простроченим терміном придатності. Також чимало претензій було до маркування товарів цієї групи. Часто ми стикаємося з відсутністю дати виготовлення на упаковці або склад написано таким дрібним шрифтом, що без лупи прочитати його неможливо», - сказала Ніна Перепелиця.
За словами Ніни Перепелиці, на найближчій сесії Дніпропетровської облради буде розглянуто питання про виділення коштів на лабораторну перевірку якості продуктів харчування, які реалізують у Дніпропетровську.
«У першу чергу буде перевірено якість ковбасних виробів, молочної продукції, дитячого харчування. Після виділення коштів ми зможемо перевірити, наскількі внутрішній вміст продукції відповідає інформації, зазначеній на маркуванні», - сказала вона.
Ніна Перепелиця зазначила, що за даними експертів, більше 90% копченостей в Україні виробляють із застосуванням «рідкого диму», а не коптять.
«Для копчення ковбас їх необхідно або протягом трьох діб витримувати в коптильній камері або замочити на кілька годин у ванну з «рідким димом». Співробітники нашого управління виступають за те, щоб зобов'язати виробників вказувати на упаковці спосіб копчення. У багатьох країнах Європи заборонено використовувати «рідкий дим» як канцерогенну речовину», - сказала вона.За матеріалами Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна