UA / RU
Підтримати ZN.ua

Унікальний випадок: лікарня в Україні стала продавцем електроенергії

Заклад почав пропонувати надлишки електроенергії з 1 травня.

Медичні заклади в Україні, що мають сонячні станції, цілком можуть продавати електроенергію. Днями мав місце перший такий випадок, який може поширитися і на інші заклади. Про це повідомляє пресслужба Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП.

Зазначається, що в минулому році на дахах трьох поліклінік Хмельницького лікувально-діагностичного центру було встановлено СЕС загальною потужністю 100 кВт. А з 1 травня, у години, коли сонячна станція виробляє електроенергії більше, ніж поліклініки споживають, вироблений надлишок продається в мережу.

За першу добу роботи Хмельницької лікарні в статусі активного споживача було продано в мережу більше 100 кВт-год. 

"Цей випадок є унікальним: вперше лікарня стала виробником електричної енергії та видає додаткові кіловати електричної енергії в енергосистему", – прокоментував Андрій Герус, голова комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг. 

Читайте також: Експорт-імпорт електроенергії в квітні: енергетики оцінили ситуацію та тенденції в Україні

Повідомлялось, що “Енергоатом” приєднався до промислового альянсу Європейського союзу щодо створення та функціонування малих модульних реакторів на ядерному паливі. Мета роботи альянсу полягає в тому, щоб прискорити розробку, демонстрацію та розгортання перших проектів ММР у Європі на початку 2030-х років.