UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Укртранснафта" визначила дату переговорів з РФ щодо неякісної нафти з "Дружби"

Питання з російською неякісною нафтою поки не вирішене.

Черговий раунд переговорів з РФ щодо розміщення некондиційної російської нафти з нафтопроводу "Дружба" призначений на 14 травня. Про це повідомив перший заступник генерального директора АТ "Укртранснафта" Андрій Пасішник.

"У нафтопроводі "Одеса-Кременчук" - нафту сорту Azeri, у нафтопроводі "Дружба" - сорт Urals ... Для відновлення транзиту в ЄС необхідно звільнити хоча б одну нитку "Дружби" від некондиційної нафти", - зазначив Пасішник.

Він додав, що місце тимчасового зберігання некондиційного нафти "є предметом переговорів з РФ, черговий раунд яких відбудеться 14 травня".

Представник "Укртранснафти" підкреслив, що ситуація з нафтою в "Дружбі" "припала на період Великодня та травневих свят, тому виникли труднощі з участю державних органів у вирішенні цієї проблеми".

Повідомлялося, що міжнародні торгові компанії Vitol, Glencore і Trafigura не можуть позбутися від забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за збереження свого обладнання.

Нагадаємо, що якісна нафта зі станції "Мозир" ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" почала надходити в систему нафтопроводів "Дружба" в українському напрямку.

Раніше Білорусь повністю зупинила транзит російської нафти. "Вимушена пауза" використана для виконання ремонтних робіт.

22 квітня, на білоруському "Мозирському нафтопереробному заводі" сталася поломка через неякісну російську нафту з підвищеним вмістом хлоридів.

В той же день білоруський концерн "Белнефтехим" тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів з Росії в інші країни. 25 квітня Польща зупинила транзит неякісної російської нафти по ділянці нафтопроводу "Дружба" через ризик виникнення серйозної промислової аварії. 26 квітня аналогічне рішення прийняла Україна.

27 квітня радник президента компанії "Транснафта" Ігор Дьомін заявив про те, що нафта нібито "була забруднена навмисне", російські правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Проте непомітно "влити" в трубопровід на перегоні "Унеча-Мозир" кілька цистерн хлоридів неможливо.