Окружний адміністративний суд зупинив дію наказу Міністерства охорони здоров'я, яким доповнено перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням. Ухвала суду оприлюднена в Єдиному реєстрі судових рішень.
"Зупинити дію наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням" від 01.11.2021 року № 2393", - йдеться в резулятивній частині ухвали.
Дія даної ухвали триватиме до вирішення адміністративної справи по суті та набрання судовим рішенням у вказаній справі законної сили.
Нагадаємо, оскарженим наказом МОЗ до переліку професій, які підлягають обов'язковому щепленню, були віднесені:
- підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
- установи й заклади, що надають соціальні послуги, заклади соціального захисту для дітей, реабілітаційні заклади;
- підприємства, установи та організації, включені до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року N 83.
Вимоги зупинити наказ "Укрнафта" аргументувала тим, що відсторонення працівників від роботи (виконання робіт) буде мати лише негативні наслідки для господарської діяльності. Зокрема, у випадку ПАТ "Укрнафта" це призведе до неможливості здійснювати видобуток нафти та газу у запланованих обсягах, переробку вуглеводнів у необхідних обсягах, зменшить продаж нафтопродуктів на автозаправних та газозаправних станціях позивача.
Нагадаємо, з 8 листопада в Україні набрав чинності наказ МОЗ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників тих професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов'язковими.
У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні немає примусової вакцинації, а є обов'язкова. При цьому також було видано наказ про те, що невакциновані особи будуть недопущені до роботи без збереження заробітної плати. Фактично, людину не звільнятимуть, але й можливості заробляти гроші у неї не буде.
Докладніше про обов'язкову вакцинацію в Україні читайте в статті Алли Котляр - "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей".
Про те, чого можна досягти примусом, читайте в статті Оксани Онищенко - "Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповідей".
Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає Олексій Коваль в статті "Вакцинація та "дискримінація"".