UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські очікування істотної підтримки від ЄС в питаннях газового транзиту перебільшені – думка

В той же час, ані "Північний потік-2", ані друга нитка "Турецького потоку" не будуть побудовані до 2020 року, вважають експерти.

Українській стороні не слід очікувати від ЄС одностайної підтримки в питаннях газового транзиту, оскільки інтереси бізнесу окремих європейських країн та їх компаній-резидентів переважає прагнення до енергетичної безпеки Європи.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть народний депутат Олександр Домбровський та Генеральний директор ТОВ "Нафтогазбудінформатика" Леонід Уніговський. За їх словами, послідовними союзниками Києва у даному питанні є далеко не всі європейські країни.

"Наші очікування значної підтримки від Європейського Союзу явно перебільшені. Бізнес окремих країн та їхніх компаній-резидентів переважує прагнення до загальноєвропейської енергетичної безпеки. Хіба що тільки ряд східноєвропейських країн і, звичайно, США (які і в 1970 р. виступали проти залежності Європи від російських енергоресурсів) є нашими послідовними союзниками", – йдеться в статті.

У той же час, автори вважають, що ані "Північний потік-2", ані друга нитка "Турецького потоку" не будуть побудовані до 2020 року, тому збереження існуючих на сьогодні обсягів транзиту газу через українську ГТС буде актуальним і після 2019 року.

Детальніше про проблему збереження української ГТС читайте у статті Олександра Домбровського та Леоніда Уніговського "ГТС України: шлях у Європу чи в нікуди?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".