UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські "дочки" російських банків відстояли свої активи в суді

Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ уникли повторного арешту майна.

Верховний Суд не задовольнив скаргу приватного виконавця і залишив без змін постанови Київського апеляційного суду, якими на вимогу Сбербанку, ВТБ Банку і Промінвестбанку було знято арешт з їх рухомого і нерухомого майна. Про це повідомляє Finbalance.

Активи "дочок" російських держбанків були заарештовані приватним виконавцем за рішенням Апеляційного суду Києва від 05.09.2018 р., яким в свою чергу було задоволено клопотання низки компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами, про арешт акцій і майна Ощадбанку, Промінвестбанку, Банку ВТБ.

Скасовуючи постанови про арешт майна апеляційний суд вказав, що боржником у цій справі є Російська Федерація, а не банки з російським держкапіталом. Крім того, суд зазначив, що приватний виконавець не може бути виконавцем судового рішення, боржником за яким є держава.

Відмовляючись задовольнити скаргу приватного виконавця на постанову Київського апеляційного суду від 20.11.2018 р. і 06.12.2018 р., Верховний Суд звернув увагу в т. ч. на свою постанову від 25.01.2019 р., в якому також констатувалося, що в рамках цього спору арешт повинен накладатися на майно безпосередньо Росії, а не на майно "дочок" російських держбанків.

Повідомлялося, що Апеляційний суд Києва вирішив накласти арешт на на акції дочірніх підприємств російських банків, у капіталі яких є частка держави, а саме ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку (всі – Київ).

Як писало DT.UA, українські компанії обґрунтовують свої позови порушенням РФ українсько-російської угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Зазначена угода - мабуть, єдиний інструмент, що дозволяє їм відстояти свої права в рамках міжнародного права.

Детальніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка"Кара гаазька" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".