Українські банки зафіксували 9,2 млрд грн збитку за підсумками першого півріччя поточного року. Якщо порівнювати з минулим 2015 роком, то збиток скоротився в три рази. Більш того, червень став другим місяцем поспіль, коли в цілому банківська система показала хоч і незначний, але позитивний фінансовий результат, який цього разу склав 50 млн грн.
Як відзначає НБУ, це результат діяльності "живих" банків, за винятком неплатоспроможних (даних за ними регулятор не наводить).
Регулятор відзначає, що з початку 2016 року скоротилися як доходи, так і витрати банків (порівняно з січнем-червнем-2015). Причому, витрати зменшувалися швидше, ніж доходи – на 25%, до 97,2 млрд грн проти 13%, до 88 млрд грн відповідно.
Скорочення доходів обумовлено отриманим збитком від торговельних операцій на 1,8 млрд грн (за перше півріччя 2015 року – прибуток 9,4 млрд грн) і зменшенням інших операційних доходів на 1,4 млрд грн. Одночасно комісійні доходи зросли на 0,9 млрд грн.
За даними НБУ, витрати банків скоротилися, в першу чергу, за рахунок скорочення обсягу відрахувань у резерви майже в три рази - до 20,4 млрд грн (на 1 липня 2015 року – 58,9 млрд грн).
Нацбанк нагадує, що в травні банки вперше показали прибуток в 2,1 млрд грн.
За підсумками червня прибуток отримали 78 банків на загальну суму 1,6 млрд грн, збитки – 24 банки на 1,5 млрд грн. Чистий процентний дохід банків в червні склав 4,2 млрд грн, чистий комісійний дохід – 2,2 млрд грн. Разом з тим, у червні обсяг відрахувань у резерви був удвічі більше, ніж у травні. Крім того, обсяг інших операційних витрат виріс на 0,7 млрд грн. У результаті загальні витрати за червень у порівнянні з травнем зросли на 1,8 млрд грн.
Нагадаємо, що упродовж трьох останніх років в Україні визнано неплатоспроможними й ліквідовано 77 банків. У результаті банківська система втратила 435 млрд грн активів, а підприємства реального сектора - близько 82 млрд грн обігових коштів.
У 2015 році українська банківська система зазнала майже 78 млрд гривень збитків. При цьому основну частку збитків зазнали платоспроможні українські банки.