Станом на 1 липня 2017 р. українські банки винні Національному банку за виданими кредитами рефінансування 65,41 млрд грн, повідомляється на сайті реуглятора.
За червень заборгованість банків перед НБУ знизилася на 0,8%, а з початку 2017 р - на 12,5%.
Обсяг викуплених банками депозитних сертифікатів НБУ склав 53,65 млрд грн, знизившись у червні на 15,3%, а з початку року - на 21,3%.
Нагадаємо, що НАБУ підозрює Нацбанк у співучасті в розтраті 12 млрд грн рефінансування.
Повідомлялося, що НБУ систематично видає рефінансування банкам, назви яких тримаються в таємниці. Експерти вважають, що НБУ перейшов до політики неоприлюднення банків, яким видається рефінансування, оскільки побоюється паніки серед вкладників банків. Адже вони можуть вирішити, що в банку проблеми і почати забирати гроші. Так, в кінці травня Нацбанк надав одному банку кредит рефінансування на загальну суму 500 млн грн.
На думку експертів повернення "рефінанса" став бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.
Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, якими супроводжується нинішня розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже сумний результат. А саме: більше 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.