UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські банки через суд обмежили в строки стягнення кредитів

Якщо банк шість місяців з моменту першого неплатежу не висунув жодних вимог щодо повернення кредиту, позичальник зможе через суд оскаржити претензію кредитора.

Верховний суд України обмежив українські банки в термінах стягнення прострочених кредитів. Про це свідчить постанова Верховного Суду, повідомляє BusinessUA (подробиць документа видання при цьому не публікує).

"Неважливо, що саме говориться в кредитному договорі або угоді, підписаній з кредитним поручителем. Там може бути сказано, що позовна давність за вимогою взагалі п'ятдесят років. Однак по факту буде, як сказав ВСУ – півроку. Якщо банк не прийшов до поручителя протягом шести місяців з моменту першого неплатежу по кредиту, і не вимагає розрахуватися за позичальника, то він запізнився. І не має права більше нічого з нього вимагати", – коментує адвокат компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець.

Такий стан речей стає нормою, оскільки позичальники не в змозі платити по своїм кредитам.

"Дійсно, банки розгорнули безліч судових процесів щодо стягнення заборгованостей за кредитами, за якими зараз погано платять. Зазвичай, подають одразу два позови – і до самого позичальника, і до його поручителя. І дивляться, де вдасться швидше отримати гроші. Але на перевірку це виходить далеко не завжди, причому, навіть, коли на користь кредитора виносяться судові рішення. Все спускає на гальма Державна виконавча служба, яка давно потребує реформування", – додав він.

Тому, якщо фінустанова намагатиметься стягнути з поручителя прострочені борги, яким більше 6 місяців, юристи радять тут же подавати позов – запевняють, що претензію кредитора можна буде легко оскаржити. А ще краще – відразу повідомити про закінчення строку позовної давності.