Зокрема, робоча група розглянула перший проект цільових екологічних (зелених) інвестицій у рамках договору купівлі-продажу одиниць (частин) встановленої кількості між Україною та Іспанією, повідомляє прес-служба українського Нацекоінвестагентства.
Зокрема, учасники засідання порекомендували для подальшої роботи проект «Дегазація полігонів твердих побутових відходів у містах Євпаторія, Феодосія і Алушта. Будівництво нового центру з переробки твердих побутових відходів», який передбачає скорочення викидів парникових газів в обсязі 4,5 млн тонн еквіваленту діоксиду вуглецю (СО2-екв).
Міжвідомча робоча група також розглянула можливість залучення Нацекоінвестагентства до проекта «Відновлення торфовищ українському Поліссі». Відповідні пропозиції було вирішено запропонувати на розгляд іспанській стороні.
За словами головуючого на засіданні першого заступника голови Госекоінвестагентства Івана Варги, Україна таким чином хоча і з запізненням, але почала наповнювати конкретним змістом укладену в 2009 році угоду з Іспанією.
Під час засідання робоча група розглянула ще 113 проектів у рамках японсько-українського контракту з продажу квот на викиди парникових газів. Проекти подані місцевими органами влади і будуть реалізовуватися за схемою "зелених інвестицій".
Зокрема, було розглянуто і рекомендовано для реалізації проекти "зелених" інвестицій з реконструкції систем теплопостачання зі встановленням котлів, що працюють на соломі і твердому паливі в Івано-Франківській і Сумській областях. Скорочення викидів парникових газів передбачається в обсязі 1 тисячі 952 тонн СО2-екв на рік за проектами в Івано-Франківській області та в обсязі 1 тисячі 696,4 тонни СО2-екв на рік за проектами, які будуть реалізовуватися у Сумській області.
Міжвідомча робоча група також порекомендувала Нацекоінвестагентству схвалити п'ять проектів "зелених" інвестицій за програмою теплової санації об'єктів соціальної сфери. Мова йде про проекти у Вінницькій, Закарпатській та Херсонській областях. 101 проект у Сумській області було рекомендовано фінансувати за рахунок нових контрактів, які будуть укладатися протягом 2011 року. Всього скорочення викидів парникових газів за цими проектами передбачаються в обсязі 8 тисяч 376,09 тонни СО2-екв на рік.