«Уряд прийняв рішення з 1 липня не застосовувати жодних обмежувальних заходів, включаючи квотування експорту зернових», - сказав міністр на прес-конференції у Києві в середу, 6 квітня.
Чиновник відзначив, що впевненість у стабільності внутрішнього ринку після зняття обмежень в уряду з'явилася завдяки механізму форвардних закупівель.
Як повідомлялося, на початку жовтня 2010 року Кабінет міністрів ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року його було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот було збільшено на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.
Уряд 30 березня вирішив продовжити квотування експорту зерна до 30 червня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 млн тонн.
За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подання заявки на отримання квоти.
Квотування експорту зерна також різко критикували міжнародні організації, в тому числі МВФ.
Обмеження на експорт дозволили заробити наближеним до влади структурам щонайменше 56 млн доларів. Повідомлялося також про величезні хабарі за отримання квот на експорт.
За матеріалами Інтерфакс-Україна