UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна додатково отримає від Shell $ 400 млн бонусу за Юзовську площу

За словами міністра екології Едуарда Ставицького, інвестори "готові ділитися з прибутку, і інвестувати залежно від показників геологорозвідки та початкового видобутку".

Нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, вирішила виплатити Україні додатковий бонус у розмірі $ 400 млн, пункту про який у початкових умовах конркуса не було.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Зокрема Ставицький нагадав, що мінімум, який інвестори погодилися віддати державі від прибутку від видобутку вуглеводнів на ділянці складе мінімум 30%, при тому, що спочатку пропонувалося всього лише 15,5%. За його словами, інвестори "готові ділитися саме з прибутку, і інвестувати в залежності від показників геологорозвідки і початкового видобутку".

"Більше того, компанія Shell запропонувала бонус, якого не було в умовах конкурсу. Бонус складе близько $ 400 млн", - повідомив він.

Він уточнив, що ці гроші Shell перерахує в бюджет кількома платежами, більшу частину - до кінця року. "Буде кілька платежів. Вони ні від чого не залежать і надійдуть прямо до бюджету. Більша частина бонусних платежів надійде в бюджет уже в цьому році", - повідомив міністр.

Крім того, повідомив Ставицький, на першому етапі фінансування інвесторами геологорозвідувальних робіт Україна виставляла умови: 1,6 млн. грн. по Юзівській площі і 1,3 млн. грн. - по Олеській (це обов'язковий акцептований платіж у геологорозвідку і попереднє (розвідувальне) буріння).

«Так от, усі ці цифри збільшено більш ніж у два рази за пропозицією компаній Chevron і Shell. Відповідно, і обсяги робіт на стадії попередньої геологорозвідки збільшено вдвічі», - повідомив міністр.

«Я вважаю це непоганим заділом для майбутнього результату. У разі успішності пошукових робіт інвестори перейдуть до видобутку. Тоді бюджет одержуватиме податки, передбачені законодавством, плюс частину додаткової продукції, запропонованої переможцями в заявках. При цьому 50% від сукупної частки інвесторів у додатковій продукції одержуватимуть компанії «Надра Олеська» і «Надра Юзівська» і опосередковано їх засновник на 90% - НАК «Надра України», - підсумував Ставицький.

Як заявляв раніше Ставицький, Shell і Сhevron планує на етапі геологорозвідувальних робіт пробурити близько 5 тис. свердловин на Юзівській і Олеській площах, що перевершує попередні очікування держави. !zn

Читайте також:

Гідророзрив для влади

В Держгеонадрах переконані, що через 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

Україна визначила переможців по Юзівській і Олеській газових площах

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах розпочнеться у 2017 році