UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна зіскочить з "ядерної голки" Росії не раніше 2020 року

В уряді запланували збільшити купівлю американського ядерного палива, але тільки через шість років.

Україна поки що купуватиме російське ядерне паливо
В Кабміні оголосили про "нову політику енергетичної незалежності", йдеться в оприлюдненій програмі дій уряду.

Щодо вугільної галузі, то в уряді запланували на 2015-2019 роки приватизацію 37 шахт, консервацію 24 шахт та закриття 32 збиткових шахт.

В наступні роки планується модернізувати атомні та гідроелектростанції. Зокрема, на наступний 2015 рік запланована добудова третього блоку на Дністровській ГАЕС, а на 2020 рік - добудова нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Також планується будівництво магістральних ліній електропередач потужністю 750 кВт у 2017 році.

Крім того Україна має намір злізти з ядерної "голки" Росії, збільшивши закупівлю ядерного палива у компанії Westinghouse. Щоправда, це завдання у програмі Кабміну відкладене на 2020 рік.

Проте вже зараз Україні необхідно знижувати залежність від російського ядерного палива. В умовах російської агресії проти України одним із ключових є питання енергетичного виживання в зимовий період 2014-2015 рр.. В тому числі, це стосується ситуації в атомній енергетиці.

Україна також хоче отримувати більше доходів від енергокомпаній. Зокрема, уряд хоче детінізації видобутку корисних копалин (вугілля, торфу, бурштину). Тож обіцяється запровадити "прозорі та справедливі" конкурсні правилі на розробку надр через відкриті аукціони. І загалом і першому півріччі 2015 року ухвалити нову редакцію Кодексу про надра і до кінці року перейти на змішану модель оподаткування енергетичного сектору відповідно до міжнародних стандартів.