Уряд поповнив перелік офшорних зон. У перелік додано: Тринідад і Тобаго, Намібію, Гуам, Палау та Американське Самоа. Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів.
Зазначається, що Україна періодично оновлює український перелік офшорних зон з урахуванням даних глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей ОЕСР. Форум сформував "Чорний список" держав, що не налаштовані на співпрацю з питань оподаткування та не імплементують стандарти ОЕСР, до якого і ввійшли зазначені країни.
Рішення дозволить більш ефективно запобігти та протидіяти легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.
Нагадаємо, 3 квітня 2016 року німецьке видання Süddeutsche Zeitung спільно з Центром по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP) та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) опублікувало великий матеріал, в якому йшлося про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для нібито передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.
На початку травня того ж року "панамське досьє" поповнилося новою значною порцією інформації. Як писав у своїй статті для DT.UA заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Сергій Кораблін, найбільш гостро на його публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальна справа в США, спецкомісія Європейського парламенту, плани боротьби з офшорами Міністерства фінансів Німеччини та великої п'ятірки ЄС. Детальніше читайте у матеріалі Сергія Корабліна "Офшорне виснаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".