З 30 вересня 2015 року Україна скасує спецмита на легкові автомобілі незалежно від країни походження та експорту.
Про це пише "Урядовий кур'єр" з посиланням на повідомлення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.
"Керуючись положеннями Домовленості про правила та процедури, що регулюють вирішення спорів СОТ, комісія встановила, що національні інтереси України вимагають скасування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту з метою виконання затверджених Органом врегулювання спорів рекомендацій по справі "Україна - легкові автомобілі", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що рішення Комісії набирає чинності з 30 вересня 2015 року.
Нагадаємо, Україна 14 березня 2013 року оприлюднила прийняте в квітні 2012 року рішення про введення спеціальних мит на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см в розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Рішення набула чинності 13 квітня.
22 жовтня урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький повідомив, що Україна найближчим часом перегляне рішення про мита на імпорт легкових автомобілів з бензиновими двигунами від 1,1 до 2,2 тис. куб. см. У той же час чиновник зазначив, що правильно говорити не про відмову від цих заходів, а про приведення їх у відповідність до букви норм Всесвітньої торгової організації.
11 липня Рада з торгівлі товарами Світової організації торгівлі на засіданні в Женеві обговорив введення Україною спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів претензії Японії.
Японія висловила заклопотаність введенням Україною спеціальних захисних мит на імпортні машини. Від введення цих заходів, на думку Японії, серйозно постраждали її експортери автомобілів. Як говориться в повідомленні СОТ (з посиланням на представників Японії), Україна не надала достатніх можливостей для попередніх консультацій відповідно до вимог організації.
Як повідомляло раніше DT.UA, до "групи ризику" через можливі заходи країн СОТ також можуть потрапити сільськогосподарські та продовольчі товари, а також продукція галузей, які отримують державну підтримку.