Україна 9 вересня почала фізичні роботи на будмайданчику заводу з виробництва ядерного палива, розташованому біля селища Смоліне Кіровоградської області.
"З 9 вересня розпочалися роботи на будмайданчику заводу з виробництва ядерного палива", - повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу у Києві у середу, 11 вересня.
Нагадаємо, держконцерн "Ядерне паливо" і російське ВАТ "ТВЕЛ" 27 жовтня 2010 року підписали угоду про створення спільного підприємства для будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.
Завод будує українсько-російське підприємство "Завод із виробництва ядерного палива", в якому український концерн "Ядерне паливо" володіє 50% плюс 1 акція, а ВАТ ТВЕЛ - 50% мінус 1 акція.
Під спорудження об'єкта була обрано майданчик у селищі Смоліне Кіровоградської області площею 6,8 га
Першу чергу заводу з виробництва ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі планується запустити в 2015 році і вивести його на повну потужність в 2020 році (виготовлення паливних порошків і таблеток).
Згідно із затвердженим ТЕО, чисельність персоналу підприємства складе 377 осіб, термін його експлуатації - 50 років.
Вартість проекту - близько 462,5 млн доларів, у тому числі 139 млн доларів - це витрати, пов'язані з придбанням технологій виробництва ядерного палива.
Аналогічний завод пропонувала побудувати і американська Westinghouse, проте ТВЕЛ було обрано, оскільки, на відміну від конкурента, він у своїй тендерній заявці зобов'язався передати Україні всі необхідні технології.
Втім, як раніше писало ZN.UA, фахівці галузі впевнені, що паливо Westinghouse і вона сама повинні залишитися на ринку України, тому що паливо, вироблене компанією, за деякими значимими показниками ефективніше за російське.
В останньому посланні президента Верховній Раді було рекомендовано зайнятися диверсифікацією реакторних технологій і вивчити питання побудови нових атомних енергоблоків неросійського виробництва, щоб уникнути монопольної залежності від РФ у сфері атомної енергетики. !zn
Читайте також:
Україна збільшує залежність від російського ядерного палива
Янукович ввів в дію секретне рішення РНБО про створення ядерно-паливного циклу в Україні
Кабмін затвердив будівництво в Україні заводу з виробництва ядерного палива за 3,7 млрд грн