UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна перейшла до фінального етапу реструктуризації боргів - Яресько

Уряд затвердив умови випуску нових облігацій, які будуть надані суверенним кредиторам в обмін на старі борги.

Український уряд зробив фінальний крок для того, щоб завершити процес реструктуризації суверенного і гарантованого боргу, повідомила глава Мінфіну Наталя Яресько.

"Попереду - ще низка переговорів по кредитах державних підприємств, під які попередні уряди України надавали державні гарантії. Але сьогодні наш уряд зробив важливий фінальний крок для того, щоб завершити процес реструктуризації суверенного і гарантованого боргу. Сьогодні він (11 листопада – ред.) затвердив умови випуску нових облігацій, які будуть надані суверенним кредиторам в обмін на старі наші борги", - написала Яресько на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, це дозволить, нарешті, завершити всі процедури з реструктуризації цих боргів.

"Але найголовніше, це дозволить відвести нашу країну від краю прірви, від загрози дефолту. Дозволить зменшити навантаження на валютні резерви країни на багато мільярдів доларів, що, в свою чергу, допоможе забезпечити стабільність валюти та банківської системи країни", - підкреслила вона.

Коли 8 місяців тому ми розпочали переговори з реструктуризації українського боргу, і оголосили про наші завдання у них, ...

Posted by Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko on 11 листопада 2015 р.

Повідомлялося, що США закликали Росію реструктуризувати борг України. Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів у повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів. Зараз МВФ готує зміни в свої умови кредитування країн з тим, щоб була можливість продовжити фінансування України у разі, якщо Київ не погасить у грудні свої зобов'язання перед Москвою.

Після початку процесу реструктуризації Мінфін України закликав кредиторів не розцінювати мораторій за держборгом як дефолт.

При цьому основний кредитор України МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Зазначимо, що питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, на думку експертів, в МВФ розраховують, що Україні не доведеться платити Росії $ 3 млрд боргу в цьому році.