За словами президента України Петра Порошенка, другий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу надійде на рахунки України наступного тижня.
"Маю велику приємність повідомити новину, що наступного тижня, з 3 по 7 квітня, на рахунки України мають надійти, нарешті, 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги", – повідомив глава держави журналістам у кулуарах саміту Європейської народної партії на Мальті у четвер, 30 березня.
Він також нагадав, що 3 квітня має відбутися засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду, на якому обговорюватиметься питання виділення Україні 1 мільярда доларів у рамках програми EFF.
Президент запевнив, що отримання траншів "значно посилить золотовалютні резерви країни та бюджетну стабільність держави".
Нагадаємо, Єврокомісія ще в липні 2015 року виділила Україні макрофинансову допомогу ЄС на загальну суму 1,8 млрд євро, надходження коштів розбито на три транші кожен за 600 млн євро. Україна отримала лише перший транш.
Одним з проблемних питань для подальших траншів була вимога ЄС зняти заборону на експорт деревини з України. Однак рішення про виділення Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги було погоджено незважаючи на те, що мораторій на експорт лісу-кругляка не був скасований.
Як писало DT.UA, українська деревообробка опинилася на перехресті власних інтересів і євроінтеграцією України. Так, ЄС виступає проти закону України, яким запроваджено мораторій на експорт круглого лісу, оскільки він порушує угоду про асоціацію з ЄС. Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає можливим компроміс щодо мораторію на вивіз круглого лісу.
Разом з тим, як пише кандидат економічних наук, експерт CMD-Ukraine Ігор Гужва, збереження мораторію на експорт лісу дозволить збільшити ВВП України на $ 100 млн. При цьому обсяг ефективного перерозподілу доходів у національній економіці на користь деревообробної промисловості повинен скласти 45,3 млн доларів США.
Крім того, директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк зазначає, що переробка в Україні кругляка, який йшов на експорт, створить 100 тисяч робочих місць.
Читайте про вплив мораторію на експорт лісу на українську економіку в статті Ігоря Гужви "#безлес comeback, або Чому в уряді не можуть знайти компроміс щодо мораторію на експорт лісу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".