UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна отримала від Німеччини 200 млн євро для підтримки вкладників проблемних банків

Кредит надає німецький державний банк.

Вкладники зможуть повернути свої гарантовані депозити з проблемних банків

Україна залучила у німецької Кредитної установи для відбудови (KfW) позику в розмірі 200 млн для підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідну угоду підписали в четвер вранці міністр фінансів Наталія Яресько та член управлінського комітету німецького державного банку KfW Роланд Зіллер.

За словами Яресько, дана угода "дозволить мільйонам простих громадян отримати свої депозити з проблемних банків" (у межах гарантованої державою суми). Також угода спрямована на сприяння відновленню банківської системи нашої держави".

Кредит надано на 5 років, а погашення основної суми боргу починається через 5 років. Відсотковий дохід по ньому сплачуватися кожні півроку.

У середині липня Верховна Рада схвалила залучення Україною від уряду ФРН незв'язаного фінансового кредиту розміром 500 млн євро.

Згідно з меморандумом, уряд Німеччини має намір надати необхідні гарантії під непов'язаний фінансовий кредит (UFK) KfW у розмірі 500 млн. Кошти будуть залучатися, зокрема, для інвестицій у відновлення частини України.

Частина коштів кредиту піде на відновлення та модернізацію інфраструктури в Донбасі.

KfW - німецький державний банк. За останні 15 років Україна отримала від KfW близько 270 млн, частина з яких (193 млн) виділялася безпосередньо з федерального бюджету Німеччини.

Як писало DT.UA, сьогодні система гарантування вкладів в Україні перетворилася в лотерею. Причому вкладника не тільки чекає "виграш" у вигляді його ж власних заощаджень, але і може загрожувати кримінальна відповідальність.

Перші банкрутства банків показали, що порятунок заощаджень вкладників - справа рук самих вкладників. А тому масового характеру набуло таке явище, як дроблення вкладів. Тобто перекидання в межах одного банку частини заощаджень, що перевищують 200 тис. (у тому числі через стрибок курсу гривні до долара), на рахунки родичів. У разі визнання банку неплатоспроможним вони нарівні з усіма можуть претендувати на відшкодування коштів. Законом такі операції не заборонені. Уряд своїм законопроектом №2045-а спробував заборонити відшкодування коштів за вкладами, відкритими в результаті дроблення. Але під натиском переляканих вкладників, які не вірять, що в нашій країні закон зворотної сили не має, ця норма не пройшла. Зате пройшла норма, що дозволяє визнавати такі договори нікчемними. Але для їх виявлення фонду ще належить розробити порядок. Хоча до цього він обходився і без нього.