UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна оскаржила відшкодування збитків JKX Oil&Gas

Підставою для подачі апеляції стала серйозна помилка при проведенні арбітражного розгляду.

Міністерство юстиції подало апеляцію на рішення міжнародного арбітражу від 6 лютого щодо накладення зобов'язань на Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas, яка володіє в Україні нафтогазовими активами, $ 11,7 млн збитків. Про це йдеться в повідомленні JKX Oil&Gas на сайті Лондонської фондової біржі.

"Вчора вдень компанія отримала повідомлення Міністерства юстиції України в Високий суд Лондона, про виклик JKX в якості відповідача у клопотанні, направленому на скасування недавнього арбітражного рішення проти України на користь JKX", - йдеться в повідомленні.

На думку Мін'юсту, підставою для подачі апеляції є те, що арбітражний суд зробив серйозну помилку при проведенні арбітражного розгляду.

Нагадаємо, що 6 лютого арбітражний суд виніс рішення у цій справі, яким відхилив більшість вимог JKX Oil&Gas.

В лютому 2015 року нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc ініціювала арбітражний розгляд проти України в рамках Енергетичної хартії і двосторонніх угод про захист інвестицій між Україною і Великобританією та Нідерландами. Компанія JKX зажадала від України компенсації понад $ 180 млн.

Підставами для подання JKX Oil&Gas позову проти України стали: збільшення Верховною Радою ставки плати за користування надрами при видобутку нафти і газу, заборона Кабміном на закупівлю газу певними компаніями у всіх постачальників, крім "Нафтогазу", введення правлінням НБУ адміністративних заходів на валютному ринку.

Найбільшим акціонером компанії є Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова - 27,54% акцій, російська група Proxima Capital Group Володимира Татарчука - 19,92%, турецький бізнесмен Бурак Оздоган (через Dumarchal Nominee Ltd і Neptune Invest & Finance Corp.) - близько 13%. Ще 11,45% акцій - у Glengary Overseas Limited російського бізнесмена Олександра Жукова.

Основним активом JKX Oil & Gas в Україні є "Полтавська газонафтова компанія", що займається видобутком вуглеводнів на шести родовищах у Полтавській області.