UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна оскаржила рішення суду про виплату "Татнафті" $ 112 млн

Україна просить суд скасувати рішення про часткове задоволення позову російської компанії, відповідно до якого державі доведеться виплатити мільярдну суму.

Україна подала апеляцію на рішення про виплату $ 112 млн російської "Татнафти", яке в кінці липня прийняв Міжнародний комерційний арбітраж у справі про захоплення "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) групою Приват у 2007 році.

Про це свідчить інформація, опублікована в профільному виданні Global Arbitration Review.

Наголошується, що апеляція подана в кінці серпня.

Як повідомлялося, "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ) є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до ВАТ "Татнефть", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафти". Однак у результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват".

Читайте також: Україна залучить французів для захисту в справі щодо російської "Татнафти"

Як писало ZN.UA, захоплення в 2007 році НПЗ "Укртатнафта" групою "Приват", що належить олігарху та дніпропетровському губернатору Ігорю Коломойському, спричинило згубний вплив на всю нафтопереробну і нафтотранспортну галузі України, безповоротно перекресливши їх перспективи.

"Татнафта" в 2008 році через міжнародний арбітраж пред'явила державі Україна позов з вимогою відшкодувати $ 520 млн збитку. Пізніше сума позову була збільшена до $ 2,4 млрд. Зазначимо, що точна сума компенсації росіянам за рішенням за позовом тримається в секреті, варіюючись в широкому діапазоні, який в будь-якому випадку вимірюється мільярдами гривень.

Таким чином, за видобуток Ігоря Коломойського невідворотно заплатить український бюджет, а точніше, кожен українець. !zn