Україна у вівторок-середу надасть Міжнародному валютному фонду уточнені макропоказники економічного розвитку з урахуванням наслідків від блокади ОРДЛО. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.
"Переговори ми почали ще в неділю, зараз вони на завершальній стадії, тому я думаю, що буквально сьогодні-завтра ми повинні завершити", - сказав він.
За словами міністра, Національний банк представив своє бачення, і зараз Мінфін має намір скоригувати свої прогнози і представити МВФ остаточні прогнози наслідків блокади.
"МВФ як кредитор повинен зрозуміти, яким буде вплив", - пояснив міністр.
Відповідаючи на питання журналістів про те, як перенесення МВФ розгляду виділення траншу вплине на курс валют, Данилюк підкреслив: "Ніяк... Пара днів ніяк не вплине".
Раніше, 21 березня, Нацбанк оприлюднив свої прогнози економічного розвитку країни на 2017-2018 роки з урахуванням впливу торгової блокадою ОРДЛО. При цьому регулятор погіршив прогноз зростання ВВП в 2017 року з 2,8% до 1,9%.
Нагадаємо, 19 березня Рада директорів МВФ перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування України. У МВФ таке рішення пояснили необхідністю уточнення розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях.
В Мінфіні В результаті блокади ОРДЛО очікують втрати податків близько 2 млрд грн.
Також, більшість експертів оцінюють втрати експортної виручки в результаті блокади в $ 1,5–2 млрд.
Раніше повідомлялося, що 4 березня МВФ погодив питання про виділення нового траншу в розмірі одного млрд доларів.
У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на один млрд доларів. Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за результатами виконання умов МВФ.
У 2015 році Україна отримала лише два транші – п'ять млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.
Детальніше про економічні наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте в статті Юлії Самаевой "Зливаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".