UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може втратити 3% ВВП за місяць карантину

Експерти пропонують перейти від загального до адаптивного карантину.

Карантинні обмеження, які діють в даний час (зокрема, примусове закриття бізнесів, вимушені відпустки людей тощо) можуть коштувати економіці України 3-5% ВВП за місяць карантину. Чим довше діятиме режим карантину, тим болючішими будуть його економічні наслідки, вважають у Центрі економічної стратегії (ЦЕС). Про це пише у статті оглядач відділу економіки сайту ZN.UA Юлія Самаєва.

Вже зараз зрозуміло, що боротьба з COVID-19 - марафон, а не спринт. Саме тому владі вже зараз необхідно думати над тим, як трансформувати обмежувальні заходи таким чином, щоб країна могла жити в умовах епідемії не місяць, а місяці.

"Якщо спалах COVID-19 зафіксована на окремій території, то решта території країни не повинні припиняти активність. Тому необхідно перейти від загальнонаціонального до адаптивного карантину",- зазначили представники ЦЕС.

Такий карантин передбачає перехід до трьом режимам карантину, які можуть бути застосовані до окремих територій - жовтий, червоний і чорний режими. В залежності від кількості виявлених випадків та їх характеру - відповідно поодинокі завезені випадки, кластери або локальне поширення, яке неможливо відстежити, повинні застосовуватися різні набори заходів, виключно для певної території.

Принципи адаптивного карантину - мінімально можливі обмеження, засновані на чіткій оцінці епідемічного стану на окремій території (масове тестування), компенсація негативних наслідків - як грошова, так і організаційна, поширення жорстких санітарних норм на всі сфери суспільного життя і широке і чесне інформування громадян.

Як повідомлялося, в уряді розглядають поетапний вихід з карантину в травні місяці.

Докладніше про те, як Україні виходити з карантину без відриву від виробництва, і про сенс застосування адаптивного карантину читайте в статті Юлії Самаєвої "Розумний карантин" на сайті ZN.UA.