UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може постраждати від мит Трампа на сталь

Через американський протекціонізм можуть впасти ціни на сталь, що призведе до скорочення прибутку українських олігархів.

Минулого тижня президент США Дональд Трамп схвалив введення мит на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%), виконавши тим самим свої обіцянки щодо протекціоністської підтримки американських виробників металу, пише в своїй статті для DT.UA Вадим Іосуб, старший аналітик "Альпарі".

"Україна як экспортна економіка також може відчути на собі наслідки торгової ворожнечі США і цих країн", - йдеться в матеріалі.

Експорт української сталі в США в минулому році оцінюється в 166 млн дол. США. Він складався з листового прокату (35 млн дол.), сортового прокату (55 млн) і труб (76 млн дол.). Основні українські експортери сталі, чиї інтереси можуть бути зачеплені, - "Арселорміттал Кривий Ріг", "Метінвест" і "Інтерпайп".

Якщо плани Трампа втіляться в життя, це буде означати скорочення глобального експорту сталі до США. Недопоставлені за океан обсяги повинні будуть розподілитися по решті світу, пропозиція буде рости, а попит скорочується. Це, в свою чергу, може призвести до зниження світових цін на металургійну продукцію на 10% і відповідного зниження виторгу українських експортерів металопродукції, зазначається в статті.

"Факт неприємний, але для економіки країни і валютного ринку не смертельний, оскільки нові американські мита не поширюються на чавун, якого в минулому році Україна поставила до США більш ніж на 400 млн доларів", - йдеться в матеріалі.

Проте введення цих мит рано вважати невідворотним фактом. Вже заявлено про початок переговорів США з питань мит, принаймні, з тими, кого вони вважають союзниками, - Євросоюзом та Японією. Результатом таких переговорів цілком може стати відмова США від протекціоністської політики в обмін на зниження мита на американські товари в інших країнах.

"Іншими словами, згадані мита можуть виявитися не інструментом захисту американського ринку, а лише переговорною позицією для агресивного просування інших американських товарів на світові ринки. На наш погляд, з підписанням Трампом рішення про мита крапка в питанні ще не поставлена. На жаль, Україна вкотре є не суб'єктом, а об'єктом і не може вплинути на хід переговорів і на їх результат", - йдеться в статті.

Детальніше про вплив американських мит на сталь і алюміній в матеріалі Вадима Іосуба "Відлуння трампівського протекціонізму" в тижневику "Дзеркало тижня. України".