UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Євросоюз 24 жовтня ще раз обговорять можливість постачання газу зі Словаччини

Зустріч українського міністра енергетики з єврокомісаром пройде у рамках засідання Енергетичного співтовариства, хоча саме питання реверсних постачань зі Словаччини буде підніматися "поза порядком".

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький має намір у четвер, 24 жовтня, обговорити з членом Європейської комісії з питань енергетики Гюнтером Оттінгером питання постачання газу зі Словаччини до України. Про це журналістам повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко.

За його словами, зустріч відбудеться у рамках засідання міністрів енергетики країн-учасниць Енергетичного співтовариства, однак дискусія з питання реверсу газу до України пройде поза порядком денним засідання.

"Цього тижня у четвер у Сербії (у Белграді - ред.) буде зустріч міністрів енергетики, де буде єврокомісар Оттінгер, і де буде міністр Ставицький. Питання (відкриття реверсу зі Словаччини - ред.) буде розглядатися поза порядком, безумовно", - сказав Бондаренко.

ТАКОЖ: В "Газпромі" не бачать причин дозволяти Словаччині реекспорт газу до України

Відповідаючи на уточнююче питання, чи планується присутність "Газпрому" як постачальника газу на зустрічі, Бондаренко зазначив: "Вони ("Газпром" - ред.) не знаходяться в Енергетичному співтоваристві. Безумовно, подумки вони присутні, їм теж цікаво, все це цікаво. Але ми міркуємо так: у "Газпрому" є газ, його потрібно продавати. Тільки це має бути зрозуміло всім іншим".

При цьому на початку жовтня Бондаренко у коментарі журналістам говорив, що Україні поки не вдається організувати постачання газу до України зі Словаччини за реверсним напрямком через необхідність узгодження таких дій з російським монополістом "Газпромом". !zn

Читайте також:

"Газпром" запропонував Словаччині, не яка погоджується на реверс до України, більш низькі ціни на газ

Всупереч заявам міністра Ставицького, реверс газу зі Словаччини до України у вересні не почався

Країнам ЄС з 2015 року рекомендовано не підписувати контракти з "Газпромом" за схемою "бери або плати"