UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща планують створювати безпілотники для ЗСУ

"Антонов" і польська WB Electronics домовилися про співпрацю у сфері виробництва БПАК.

Державне підприємство "Антонов", що входить до складу держконцерну "Укроборонпром", і польська WB Electronics SA відпрацьовують плани співробітництва за програмою створення безпілотного авіаційного комплексу (БПАК) для Збройних сил України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

22 вересня в. о. президента ДП "Антонов" Михайло Гвоздьов і віце-президент, генконструктор, що входить в WB Electronics польської Flytronic Войцех Шумінський підписали Меморандум про взаєморозуміння між сторонами в ході 12-ї міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека".

Документ підтверджує зацікавленість у співпраці сторін у напрямку по використанню технологій WB Electronics на безпілотному авіаційному комплексі, який розробляється ДП "Антонов" в інтересах ВСУ.

За даними української сторони, основою реалізації проекту стане досвід ДП "Антонов" у проектуванні, виготовленні, підтримки в експлуатації авіатехніки різних класів і призначень в комплексі високотехнологічним обладнанням WB Electronics.

"Підписання меморандуму є відправною точкою нового міжнародного проекту "Антонов", спрямованого на зміцнення обороноздатності держави", - зазначив Гвоздьов за підсумками підписання документа.

Читайте також: "Антонов" впровадив технології "без креслень" на базі 3D-моделей

Польська група WB Electronics SA спеціалізується на розробці безпілотних літальних апаратів.

ДП "Антонов" – провідний український розробник та виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер у ніші транспортних літаків самого широкого призначення. Компанія співпрацює з 76 країнами світу. З квітня за рішенням уряду України входить до складу держконцерну "Укроборонпром".

Раніше повідомлялося, що ДП "Антонов" спільно з Саудівською Аравією починає виробництво нового легкого багатоцільового транспортного літака Ан-132.

На поточний момент "Антонов" завершив етап ескізного проектування літака Ан−132. Крім того, прийняті основні технічні рішення по конструкції планера. Перші креслення по планеру Ан−132 вже передані до служби дослідного і серійного виробництва.