UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і МВФ не узгодили меморандум через жорстку вимогу підвищити пенсійний вік – Розенко

Міжнародний валютний фонд постійно піднімає питання підвищення пенсійного віку в Україні, але в ході переговорів досягнуто "компроміс".

Україна і Міжнародний валютний фонд досі не узгодили остаточний текст оновленого меморандуму. Причина – Кабмін і фахівці фонду продовжують вести переговори для того, щоб прибрати з тексту жорстке зобов'язання підвищення пенсійного віку для українців.

Уряд має намір доводити МВФ недоцільність цієї вимоги, заявив віце-прем'єр з соціальних питань Павло Розенко в середу, 22 червня.

"Це питання піднімається, але на сьогоднішній день в меморандумі воно відсутнє. Переговори ще тривають і остаточного тексту немає, але вдалося досягти компромісного рішення, щоб з меморандуму ці питання жорсткої прив'язки до підвищення пенсійного віку все-таки прибрати", - сказав Розенко в коментарі "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Конституційний суд заборонив обмежувати пенсії суддям сумою в 10740 грн

За його словами, підвищення пенсійного віку не дасть того реального ефекту, який зможе скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Розенко стверджує, що на даний момент є ресурс для збільшення доходів ПФ за рахунок детінізації доходів та збільшення кількості платників єдиного соціального внеску (ЄСВ).

"Наше бачення реформи пенсійної системи полягає в тому, що дефіцит Пенсійного фонду можна і потрібно долати не за рахунок зміни формули або параметрів пенсійної системи", - сказав Розенко.

Раніше Розенко повідомляв про те, що дефіцит Пенсійного фонду в порівнянні з минулим роком зріс на 65 млрд грн і в цьому році він становить 145 млрд грн.

Як писало раніше DT.UA у статті "Пенсійний фатум", МВФ переконаний, що перехід до накопичувального рівня пенсійної системи потребує реформи солідарної системи, і наполягає на підвищенні пенсійного віку. Міністерство соціальної політики - проти. Там задоволені і солідарною системою, і пенсійним віком, і ними ж запропонованим варіантом накопичувальної системи, який багато місяців припадає пилом у парламенті і вже морально застарів.