UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і "Газпром" підписали мирову угоду щодо штрафу АМКУ в розмірі $ 7,4 млрд

Кабмін погодив підписання документа минулого тижня.

Україна і "Газпром" підписали мирову угоду щодо врегулювання судових претензій Антимонопольного комітету до російського газопостачальнику на $ 7,4 млрд, повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина. Документ підписали 30 грудня.

"Україна і Газпром підписують мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Подробиці угоди я розкривати не можу, оскільки вона конфіденційна, але важливо, що Росія відкликає свої вимоги, а ми не порушуємо свого правила не укладати мирові угоди в інвестиційних арбітражах, за яким Україна мала би сплачувати інвестору якусь компенсацію", - повідомив Ліщина в Facebook.

За його словами, підписання цієї угоди має відкрити шлях для укладення довгострокових договорів щодо транспортування газу між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром". Згідно з опублікованими Ліщиною фото, від української сторони угоду підписав міністр юстиції Денис Малюська, від "Газпрому" - заступник голови правління газопостачальника Олена Бурмістрова.

Читайте також: У Відні завершилися переговори України і РФ щодо транзиту газу

Раніше Кабінет міністрів України схвалив підписання такої мирової угоди. Таке розпорядження уряду від 27 грудня 2019 року №1372-р оприлюднено на порталі Кабміну.

Нагадаємо, пакетні газові домовленості включають мирову угоду "Газпрому" і АМКУ щодо штрафу на $ 7,4 млрд.

20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, а "Нафтогаз України" і "Газпром" досягли консенсусу щодо врегулювання взаємних претензій.

Згідно з підписаним протоколом, "Газпром" зобов'язався протягом п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", у свою чергу, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.

Детальніше про домовленості щодо газу читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".