Україна домовилася з корпорацією Westinghouse про будівництво заводу ядерного палива в Україні, повідомив міністр енергетики Ігор Насалик у четвер, 4 серпня.
"Ми домовилися про диверсифікацію поставок палива майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України", - повідомив Насалик на прес-конференції в Києві. Він уточнив, що домовленості досягнуті під час його недавнього візиту в США.
В кінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області.
Ще у вересні 2010 року Кабінет міністрів України на чолі з Миколою Азаровим затвердив російську компанію "ТВЕЛ" як переможця конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.
Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.). Українському ДК "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція в ПРАТ "Завод з виробництва ЯП", 50%-1 акція – російській "ТВЕЛ".
Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть у проект близько $ 100-120 млн. Надалі передбачалося залучення кредитних коштів. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $ 450 млн.
Завод у 2015 році повинен був приступити до виробництва Твелів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році – до виготовлення паливних порошків і таблеток.
У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт з збільшенню на 8-10% потужності діючих енергоблоків АЕС.
Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.