UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці знайшли спосіб купувати валюту за офіційним курсом: банки захлинаються від готівкової гривні

За два місяці насленння принесло в банки понад 12 млрд грн готівки.

В Україні великої популярності набула послуга придбання безготівкової валюти з наступним її розміщенням на депозиті, але в результаті банки буквально захлинаються у готівковій гривні. Про це розповів радник голови правління Кредитінвест банку Василь Невмержицький.

"Гривні в банках стало так багато, що через її надлишок банківська комісія за виведення готівкової гривні та переведення її в безготівкову на коррахунок становила до 0,3%", - зазначив він.

Читайте також: НБУ дозволив банкам  продавати безготівкову валюту, але є одна умова

За серпень-вересень 2022 року населення купило безготівкової валюти у банків з подальшим розміщенням на депозити на понад $300 млн, підрахували в компанії ICU. Щоденно фізособи купують у банків приблизно $6–10 млн безготівкової валюти, за даними НБУ.

Нагадаємо, з 1 жовтня НБУ збільшив щомісячний ліміт на безготівкову купівлю валюти для розміщення на депозитах з 50 000 до 100 000 грн. Водночас із 5 жовтня НБУ повернув заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

На думку регулятора, такі зміни мають переорієнтувати попит населення з готівкової валюти на безготівкову та зменшити тиск на золотовалютні резерви. Адже банки продають безготівкову валюту за курсом ближчим до офіційного – у межах 37 грн/$.

Читайте також: Фінрозвідка спростовує твердження банків, що дефіцит готівкової валюти в касах викликаний труднощами з логістикою

До листопада ми матимемо інфляцію у 75%, обмінний курс у 45 гривень за долар, неймовірні борги та стрімке скорочення валютних резервів. Але в уряді досі не визнають, що в нас серйозні проблеми з економікою. Юлія Самаєва розказує про це у статті «Економіка воєнного часу чи економіка кризи?».