UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці за кордоном активізують економіку Євросоюзу — голова Нацбанку

Нацбанк презентує результати дослідження економічних наслідків для Європи, спричинених однією з найбільших міграційних хвиль.

У 2022 році витрати українців за кордоном, порівняно з попереднім роком, зросли втричі і на сьогодні складають до $2 мільярдів на місяць. Про це у своєму дописі в Фейбук повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

«Наші громадяни беруть ініціативу у свої руки, швидко інтегруються в суспільство, знаходять роботу, платять податки країнам, які їх прихистили, та витрачають зароблені кошти. Для цих цілей вони використовують свої накопичені заощадження в українських банках, трудові доходи в Україні та у країнах перебування, а також отриману соціальну допомогу», — написав він.

Голова НБУ пообіцяв незабаром представити результати дослідження економічних наслідків для Європи, спричинених однією з найбільших міграційних хвиль.

Читайте також: WP: Пропаганда Росії намагається демонізувати біженців з України в Європі

Зокрема він проанонсував надання цікавих даних щодо розподілу витрат у торгових мережах світу та зняття готівки за кордоном з карт українських банків.

Пишний підкреслив, що через витрати та роботу українців за кордоном, європейська економіка отримує додатковий фіскальний ефект та загалом позитивний вплив у довгостроковій перспективі.

«Розрахунки фахівців НБУ на основі досліджень МВФ та різних опитувань свідчать, що завдяки внеску українських мігрантів, ВВП наприклад, в Естонії, Польщі та Чехії у 2026 році буде на 2,2-2,3% більшим, ніж при сценарії без міграції. Тож мушу зазначити, що теза про те що українці геть зовсім у приймах та на утриманні, явно перебільшена», — наголосив голова Нацбанку.

Як повідомлялось, на сьогодні в Польщі налічується близько мільйона українців, які виїхали туди після війни, і практично половина з них покращили свій рівень життя порівняно з тим, як вони жили у своїй країні.

Деякі українці перебувають за кордоном із початку повномасштабної війни, але зберігають зв'язки з Батьківщиною. І не лише емоційні чи інформаційні. Наші біженці по можливості допомагають військовим донатами, речами та продуктами, або стають волонтерами, щоб підтримати новоприбулих співвітчизників. Детальніше про українських біженців читайте у статті Юлії Каплан та Юлії Тищенко «Довгий шлях додому: майбутнє українських біженців».