62% з тих, хто кредитувався за програмою єОселя - представники Сил оборони та безпеки – військові за контрактом та силовики. Такі дані оприлюднила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
“11% - педагоги та науковці, 9% - медики. Нагадаю, що представники цих професій можуть взяти кредит під 3%. В той же час 18% позичальників – українці, які не мають власного житла, або хочуть покращити житлові умови – вони взяли кредит на умовах масової іпотеки - під 7%”, – уточнила Надія Бігун.
Де найбільше видали кредитів єОселя?
Найбільше кредитів єОселя отримали жителі столиці та Київської області. Серед лідерів отримувачів кредитів – жителі Львівської, Вінницької, Волинської, Одеської, Рівненської областей. єОселя також активно видавалась як кредитна пільгова лінія жителям Запорізької та Миколаївської областей.
З минулого тижня за програмою можна взяти кредит на придбання приватних будинків та таунхаусів, а не лише квартир, як це було донедавна. За один тиждень програмою єОселя скористалось 144 заявники і оформили кредити на загальну суму 232 млн грн
Яке житло купували за програмою єОселя
Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку та у забудовника. Також незначна частка отримувачів кредитів взяли їх для купівлі квартири, що будується.
Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.
Програма єОселя розпочата у жовтні 2022 року. Банками-партнерами єОселі виступили державні та деякі приватні банківські установи.
За перший місяць 2024 року 575 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на 1 млрд грн. У останній тиждень січня українці скористалися 169 кредитами на 289 млн грн.