UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські держслужбовці просять гроші в ЄС для розвитку вітчизняної оборонної промисловості

Олександр Камишін розповів про три можливі варіанти, як Україна може отримати кошти від Європейського Союзу, щоб відновити ОПК. 

Україна розраховує на гроші від Європейського Союзу, аби підтримати вітчизняний оборонно-промисловий комплекс та завантажити виробничі потужності. Про це розповів у інтерв'ю Euractiv міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. За його словами, Україна спроможна виробляти достатньо, єдине, чого бракує, — це фінансування.

Читайте також: Доходи бюджету зросли: скільки ресурсів залучила держава у 2024 році

"Наша мета полягає в тому, щоб знайти більше коштів для закупівлі в українських виробників зброї. Ми знайшли кілька ініціатив, які, ймовірно, будуть успішними", — сказав він у кулуарах промислового форуму ЄС-Україна в Брюсселі на початку цього тижня.

Читайте також: Дефіцит держбюджету вражає: діра в кошторисі майже у 7,9 млрд доларів на початку травня

Олександр Камишін вважає, що одна з ініціатив полягала б у розширенні коштів Європейського фонду миру для відшкодування державам-членам, які закуповують безпосередньо в Україні та залишають зазначене обладнання в Україні.

Друге джерело фінансування - використання надприбутків від заморожених російських активів.

"До 3 мільярдів євро, і включення закупівель в Україні до цієї програми", — сказав він.

Читайте також: Посли ЄС погодили передачу Україні прибутків від заморожених російських активів

"Коли ви дивитеся на українську оборонну промисловість, ми створили хорошу машину, яка може працювати швидко – все, що нам зараз потрібно, це заповнити її стійким паливом, яке може бути отримано лише від надприбутків від російських заморожених активів – без цього ми не продовжуємо бігти", – додав Камишін.

Читайте також: Велика Британія хоче зруйнувати монополію РФ на ринку уранового палива ‒ Bloomberg

Третій варіант, на думку Олександра Камишіна, полягає в тому, щоб "зробити закупівлі в українських виробників частиною Європейської оборонно-промислової програми (EDIP)".

Раніше ми писали про те, Верховна Рада сьогодні ухвалила постанову про поділ «міністерства-монстра», яке 2022 року створила спеціально під віцепрем’єр-міністра з відновлення — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, об’єднавши Мінрегіон і Мінінфраструктури. Однак пізніше влада знайшла хід для усунення Олександра Кубракова з посади.