Економіка України в другому кварталі зросла на близько 8,0% в річному порівнянні після п'яти кварталів падіння через обмеження, що пов'язані з коронавірусом. Про це йдеться в опитуванні агентства Рейтер.
Відзначається, що ділова активність в промисловості та секторі послуг відновилася на тлі високого споживчого попиту після того, як уряд в травні зняв майже всі обмеження.
Аналітики українського дочірнього банку Райффайзен вважають, що позитивна динаміка показників основних секторів, що спостерігається з квітня, дозволила подолати негативні тренди перших трьох місяців року.
За даними Держстату, обсяг промислового виробництва в квітні виріс на 13,0%, в травні - на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а роздрібна торгівля зросла на 34,3% і 22,7% відповідно.
Деякі аналітики пов'язують очікуваний високий результат другого кварталу з низькою порівняльною базою другого кварталу 2020 року, коли ВВП впав на 11,2%.
За словами аналітиків, високий попит і "швидке зростання світових цін на продукцію українського експорту" істотно вплинули на позитивну економічну динаміку.
Крім того, дорожнє будівництво, яке в першому кварталі велося повільними темпами через погані погодні умови, також відновилося в другому кварталі.
"Починаючи з другого кварталу 2021 року, економіка повернеться до стійкого відновлення", - йдеться в коментарі Національного банку, опублікованому в кінці червня. Однак НБУ не дав своєї оцінки ВВП другого кварталу.
Згідно прогнозом опитування Рейтер, в цілому за 2021 рік зростання ВВП може скласти 3,7%, в той час як центральний банк очікує 3,8% після зниження на 4,0% в 2020 році.
Раніше в НБУ пояснили значне падіння ВВП в I кварталі року. При цьому зазначили, що економіка почала відновлюватися.
Всесвітній банк залишив прогноз зростання ВВП України в 2021 році на рівні 3,8%.