UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна збільшила суму єврооблігацій з терміном погашення 1 вересня

Україна збільшила на 328,79 мільйона доларів США суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75%.

Сьогодні, 28 серпня, повідомляється, що Україна збільшила на 328, 79 млн дол. США загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75% і погашенням 1 вересня 2020 р

Про це повідомляє на своєму відомчому сайті Міністерство фінансів України.

"Україна збільшила на 328,79 мільйона доларів США суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75% і погашенням 1 вересня 2020 року, загальна непогашена сума яких склала 1,36 мільярда доларів США. JP Morgan виступив єдиним покупцем і лід-менеджером транзакції", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Мінфін продав облігацій держпозики на 10 млрд грн

У міністерстві зазначають, що залучені кошти будуть використані для завершення розрахунків за активної операції з управління боргом, яка полягала у викупі на відкритому ринку державних деривативів (ВВП-варрантів) в 2020 році.

"Ми раді, що протягом року з безпрецедентним рівнем невизначеності нам вдалося здійснити активну операцію з управління державним боргом, яка сприятиме виваженої боргової політики України в майбутньому. Ми продовжимо стежити за ринком і використовувати всі доступні інструменти для того, щоб досягти цілей, визначених в нашій стратегії управління державним боргом", - заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Раніше повідомлялося, що Україна завершила викуп на відкритому ринку близько 10% своїх ВВП-варрантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу з терміном дії до 31 травня 2040 року на номінальну суму $3,2 млрд.

Відсутня дані про ціну угоди, проте в останні дні ВВП-варранти котирувалися за курсом трохи дорожче 86% від номіналу, що дозволяє оцінити угоду приблизно в $275 млн.

Згідно з прогнозом МВФ, в 2020 році середній дефіцит сектору загального державного управління в світі зросте до 13,9% ВВП, що на 10 п.п. перевищує показник попереднього року. В Україні дефіцит бюджету 2020 року орієнтовно складе 8,2% ВВП, відстаючи на 5,7 п.п. від середньосвітового показника. Детальніше в матеріалі Тетяни Богдан " У пошуках "цілющих" позик".