Євросоюз має стати помічником України у здобутті країною повноцінної енергетичної безпеки. Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель у своєму блозі.
"У той час, як ми прагнемо вирішувати власні енергетичні та кліматичні цілі ЄС та підвищувати нашу стійкість, ми маємо зробити те саме для України", — написав Боррель.
Глава дипломатії Євросоюзу уточнив, що сучасна Україна, з позиції енергетичної безпеки, "сьогодні вже краще підготовлена до будь-якого конфлікту".
Боррель зазначив, що повноцінна енергетична безпека може сформуватися лише за максимальних інвестицій у відновлювані джерела енергії та покращення зв'язків із ринком ЄС.
"Наша зустріч (у Вашингтоні — ред.) дасть можливість домогтися ще тіснішої координації реформ енергетичного ринку, необхідних в Україні для посилення корпоративного управління та прозорості напередодні синхронізації України з європейською електромережею, запланованою на 2023 рік. Ми також працюватимемо над збільшенням реверсних потоків у рамках існуючої газотранспортної інфраструктури", — написав Боррель.
Він також зазначив, що ціни на газ у ЄС зараз у 6-10 разів вищі, ніж рік тому, що створює велике навантаження на ціни на електроенергію. Це вже призвело до зростання інфляції наприкінці 2021 року.
"Якщо ціни на енергоносії залишаться високими протягом 2022 року, підживлюючи вищу інфляцію, це серйозно вплине на постпандемічне відновлення", — пише глава дипломатії ЄС.
Раніше повідомлялося, що імпорт електроенергії з Білорусі за чинних умов в Україні, коли працюють усі 15 енергоблоків атомної генерації, спричинив розбалансування енергосистеми. Окрім того, активізувалися спекулянти. Як наслідок, обвалилися ціни на оптовому ринку електроенергії.