UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стала членом Центру енергетичної безпеки НАТО

З Україною в роботі центру беруть участь 12 країн.

Україна приєдналася до роботи чинного в Литві Центру енергетичної безпеки Північноатлантичного альянсу, перед його будівлею піднято український прапор. Про це в середу повідомило міністерство оборони балтійської країни.

«З приєднанням України додався не тільки ще один прапор. Нам важливо, щоб зміцнювався персонал центру, поглиблювалися експертні можливості», - наводяться в повідомленні слова директора центру полковника Ромуальдаса Петкявічюса.

Основний пріоритет Міністерства енергетики України на найближчий час - від'єднання української енергосистеми від енергосистем Росії та Білорусі і подальша синхронізація з європейськими мережами ENTSO-E.

"Вважаю, що "Північний потік-2"- це зброя проти України і загроза енергобезпеки як України, так і всієї Європи. Газ має бути товаром, а не інструментом політичного тиску. Тільки спільними зусиллями ми зможемо протистояти російській монополії", - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Кулеба розповів, які можливості для України відкриває "зелена" енергетика

Центр (заснований в 2012 році) розробляє для членів Північноатлантичного альянсу рекомендації та пропозиції з приводу найбільш ефективних енергетичних рішень у військовій сфері, бере участь в підготовці навчальних програм, організовує курси, проводить наукові, технічні та академічні дослідження. Фінансується його робота країнами-засновниками і приєдналися членами.

З Україною в роботі центру беруть участь 12 країн. Раніше до нього приєдналися Велика Британія, Німеччина, Грузія, Італія, Латвія, Польща, Фінляндія, Франція, США, Туреччина та Естонія.

Детальніше про енергетичну політику в Україні читайте в статті Віктора Ліра "Енергетичний аудит країни".